اهمیت شناسنامه‌دار کردن آسانسورها در کلانشهر تبریز

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بر شناسنامه‌دار کردن و بیمه بودن آسانسورها در شهرها، به‌ویژه در کلانشهر تبریز تاکید کرد.
 
رضا مسعودی فر در جلسه «ساماندهی آسانسورها» اظهار کرد: برخی شرکت‌های نصب آسانسور در تبریز، فاقد نیروی متخصص، پروانه کسب و مکان مشخص اند، باید سازوکاری تعریف شود تا دستگاه‌های دخیل در این موضوع، به صورت منسجم بر شناسنامه دار و بیمه کردن آسانسورها نظارت کنند.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: قطعات، تعمیر و نگهداری آسانسورها باید استاندارد بوده و شرکت‌های نصب آسانسور نیز مسئولیت پذیر باشند.
 
گفتنی است، بررسی نحوه تعامل سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها مبنی بر ایجاد ساز و کار لازم برای جلوگیری از قرارداد با شرکت‌های غیرمجاز، بررسی نحوه ایجاد ضمانت اجرایی لازم برای قراردادهای تیپ مصوب در سازمان صنعت، معدن و تجارت، ایجاد هماهنگی لازم با اتحادیه مربوطه، جهت برخورد با افراد غیرمجاز و تسریع در پلمب واحدهای فاقد پروانه و اقدام قانونی جهت برخورد با افراد فاقد صلاحیت و فاقد محل مشخص، بررسی نحوه جلوگیری از کارکرد آسانسورهای فاقد استاندارد، بررسی راهکار صدور گواهینامه ادواری برای آسانسورهایی که فاقد قرارداد سرویس و نگهداری با شرکت‌های مجاز توسط اداره استاندارد، امکان سنجی عدم صدور بیمه‌نامه برای آسانسورهای فاقد قرارداد سرویس و نگهداری معتبر و بررسی اجرای طرح شناسنامه دار کردن آسانسورها با استفاده از تجربه استان تهران از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…