اهمیت شناسنامه‌دار کردن آسانسورها در کلانشهر تبریز

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بر شناسنامه‌دار کردن و بیمه بودن آسانسورها در شهرها، به‌ویژه در کلانشهر تبریز تاکید کرد.
 
رضا مسعودی فر در جلسه «ساماندهی آسانسورها» اظهار کرد: برخی شرکت‌های نصب آسانسور در تبریز، فاقد نیروی متخصص، پروانه کسب و مکان مشخص اند، باید سازوکاری تعریف شود تا دستگاه‌های دخیل در این موضوع، به صورت منسجم بر شناسنامه دار و بیمه کردن آسانسورها نظارت کنند.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: قطعات، تعمیر و نگهداری آسانسورها باید استاندارد بوده و شرکت‌های نصب آسانسور نیز مسئولیت پذیر باشند.
 
گفتنی است، بررسی نحوه تعامل سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها مبنی بر ایجاد ساز و کار لازم برای جلوگیری از قرارداد با شرکت‌های غیرمجاز، بررسی نحوه ایجاد ضمانت اجرایی لازم برای قراردادهای تیپ مصوب در سازمان صنعت، معدن و تجارت، ایجاد هماهنگی لازم با اتحادیه مربوطه، جهت برخورد با افراد غیرمجاز و تسریع در پلمب واحدهای فاقد پروانه و اقدام قانونی جهت برخورد با افراد فاقد صلاحیت و فاقد محل مشخص، بررسی نحوه جلوگیری از کارکرد آسانسورهای فاقد استاندارد، بررسی راهکار صدور گواهینامه ادواری برای آسانسورهایی که فاقد قرارداد سرویس و نگهداری با شرکت‌های مجاز توسط اداره استاندارد، امکان سنجی عدم صدور بیمه‌نامه برای آسانسورهای فاقد قرارداد سرویس و نگهداری معتبر و بررسی اجرای طرح شناسنامه دار کردن آسانسورها با استفاده از تجربه استان تهران از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نام و پیام خود را وارد نمایید

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…