باغات تبریز جای خود را به برج‌های ساخته شده روی گسل داده است

رئیس شورای شهر تبریز گفت: باغات تبریز جای خود را به برج‌های بلند در کوچه‌های تنگ و روی گسل داده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، شکور اکبرنژاد در آیین معارفه پنجاه‌و‌ششمین شهردار کلان‌شهر تبریز "ایرج شهین‌باهر" و تکریم شهردار سابق تبریز "صادق نجفی"، اظهار کرد: برای تبدیل نظمی به نظم جدید، ایده و فکر جدید نیاز است و این موضوع ریشه در عالم خلقت دارد. در کمال جویی نیز شرایط چنین بوده و بدون تغییر و تحول هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
 
 وی در خصوص پیشینه‌ تاریخی تبریز، اظهار کرد: تبریز شهر فرهنگ، علامه‌ها، شاعران و سیاست‌مداران فرزانه است، تبریز در گذشته باغ شهر بوده که متاسفانه این باغات جای خود را به آلونک‌های مدرن داده‌اند.
 
اکبرنژاد افزود: به تصور پیشرفت، آجرها جایگزین گل‌ها و درختان شده و آرامش و آسایش مردم در پستوی خانه‌های قدیمی جا گذاشته‌ شده است.
 
وی با تشکر از مردم که امکان خدمت‌گذاری را برای اعضای شورا فراهم کردن، اظهار کرد: با آمار و ارقام و نصب بنر نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم؛ پیشرفت تنها در آسایش و امنیت مردم خلاصه می‌شود.
 
رئیس شورای شهر تبریز با تاکید بر این‌که شهردار تبریز باید از گروه‌های کارشناسی بهره گیرد، گفت: همچنین ضرورت دارد از نقد و پرسشگری هم استقبال کنیم تا راه خلاقیت باز شود.
 
استفاده از سرمایه‌های اجتماعی، رعایت حقوق مردم، بستن راه‌های جرم و فساد، بهره‌گیری از کار جمعی، جلوگیری از رشوه‌خواری، مدنظر قراردادن کارهای کارشناسی در بودجه‌نویسی، استفاده از تجربیات موفق و تکرار نکردن اشتباهات از دیگر توصیه‌های رئیس شورا به شهردار تبریز بود.
 
وی تاکید کرد: متاسفانه بودجه‌های فرهنگی صرف استخدام‌های آنچنانی و تبلیغات شده و پساب، فاضلاب و زباله زیاد تولید کرده و از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم.
 
اکبرنژاد با اعلام حمایت شورا از شهردار تبریز گفت: از آقای دکتر شهین‌باهر حمایت می‌کنیم تا امور شهرسازی و فرهنگ شهرنشینی اصلاح شده و تبریز از  "رویداد ۲۰۱۸" میزبانی خوبی داشته باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نام و پیام خود را وارد نمایید

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…